Eshop

plechova-krytina-satjam-160x600-1431587919.png

Na našich stránkách nabízíme užitečné přehledné ceníky produktů: ceník bednění, ceník sádrokartonu nebo ceník polystyrenu. Nově v nabídce eshopu naleznete interiérové dveře za výhodné ceny.

Střešní krytina šindel


ŠindelKlasické dřevěné šindele se v současnosti používají jen velmi ojediněle. Dřívější tradiční krytiny se dnes dají využít jen do skanzenů a jiných míst s lidovou architekturou. Ovšem je třeba počítat, že půjde o finančně vyšší investici a rovněž pokládka dá hodně práce.

Do současnosti se zachovaly tvary šindele a ty se vyrábějí z jiných modernějších, dostupnějších a cenově přijatelnějších materiálů. Šindele se řadí mezi lehké střešní krytiny, kam patří i plastová a plechová střešní krytina, vláknocementová, břidlice. Oblíbená je asfaltová střešní krytina šindel, vyznačující se kvalitou, snadnou montáží a nízkou váhou. Je známá pod pojmem kanadský šindel. Dá se obstarat v mnoha tvarech a barvách.

Druhy střešní krytiny šindel

krytina-sindel

Asfaltový šindel tvoří tvarované pásy z asfaltu s vnitřní vložkou, které jsou pokované nebo pískované. Střešní krytina šindel o vyšší kvalitě obsahuje vložku ze skelného vlákna. Pro pokládku šindelů je nutné bednění střechy po celé ploše. Na bednění se asfaltové pásy přibíjejí a vzájemně se k sobě přilepují. Jde však o materiál s vysokou tvárností a není problém s ním pokrýt i netypické střešní konstrukce.

 

 

Střešní krytina šindel může být vyrobena i z plastu a jde o dokonalou kopii klasického štípaného šindele ze dřeva. Má všestranné použití a hodí se nejen k pokrývání střech domků, chat, altánů, ale i k obkladům růného druhu. Střešní krytina šindel dobře vynikne hlavně na střechách starších chalup, kde věrohodně připomínají staré šindele a zároveň vyjdou levněji. Jde o velmi lehký a mechanicky odolný materiál a snadno odolá i působení mechových a lišejníkových porostů.

 

Je pro vás tím pravým materiálem střešní krytina šindel? Zkuste i správný internetový obchod k uskutečnění vašeho nákupu – máme mnoho zkušeností, profesionální tým, který vždy poradí s výběrem a zaručeně nejlepší ceny v celé České republice. Při větším odběru automaticky poskytujeme množstevní slevy.