Eshop

plechova-krytina-satjam-160x600-1431587919.png

Na našich stránkách nabízíme užitečné přehledné ceníky produktů: ceník bednění, ceník sádrokartonu nebo ceník polystyrenu. Nově v nabídce eshopu naleznete interiérové dveře za výhodné ceny.

Plechová střešní krytina


Plechová krytinaPlechová střešní krytina se dá rozdělit na plechové skládané a falcované krytiny. Skládaná plechová střešní krytina zahrnuje imitace taškových krytin, tvarované plechové šablony a trapézové plechy. Skládanou krytinu z plechu charakterizuje především malá hmotnost a délka životnosti závisí na kvalitě plechu, povrchové úpravě a místě, kde je využívána. Zhruba se jedná o údaj čtyř desítek let. Kromě plechových šablon se vyrábějí ve formě pásů, které se pokládají od hřebene střechy k okapu. Vybírat si můžete mezi mnoha barvami, tvary i povrchovými úpravami.

Falcové plechy

Plechová střešní krytinaFalcovaná plechová střešní krytina zahrnuje několik druhů materialů – nerezovou ocel, přírodní pozinkovaný plech nebo povrchově upravovaný i hliníkový, titanzinkový a měděný plech. Falcové plechy se pokládají na bednění ze dřeva nebo OSB desky a hodí se jako krytiny od tří stupňů. Falcování znamená jistou metodu spojování plechů: plechový pás má na sobě stojatou drážku – falc, střecha se klade od hrany okapu k hřebenu střechy. Pásy se na boku spojují uzavřením falcu.

 

Falcované střechy se uplatní i v horských oblastech a na historicky významných budovách. Odvod vody a zabezpečení proti zatečení je totiž zaručena i při velmi malém sklonu střechy. Při využití plechů s povrchovou úpravou není potřeba dělat údržbu. Jestliže zvolíte například jen pozinkované plechy, je třeba opakovaně provádět ochranné nátěry.

 

Střešní krytina plechováKde se nejčastěji používá plechová střešní krytina?

Díky výborným mechanickým vlastnostem se využije jak u novostaveb, tak u rekonstrukcí. Plechem si lze zastřešit obytné i průmyslové budovy.

 

Náš internetový obchod je místo, kde se dá koupit kvalitní plechová střešní krytina a další stavební materiál za skvělé ceny. Garantujeme nejnižší ceny zboží a objednávky doručíme kamkoliv v České republice. V případě dotazů se neváhejte ptát, odpovědi získáte od profesionálního týmu.